2020 yılı için tatil planları yapan herkes planları tekrar tekrar gözden geçiriyor. Malum Corona Virüs bütün dünyanın sağlığını tehdit ediyor ve insanların doğal yaşamlarından uzakta kalmasını sağlıyor. Biz de 2020 yılı için olmasa bile gelecek sene 2021 için tatil planları yapacaklara yardımcı olmak istiyoruz.

1- Transilvanya – Romanya

Transilvanya dediğimiz anda herkesin aklına ilk başta Drakula ve şatosu gelecektir ama Transilvanya sadece Drakula’dan ibaret değil. Romanya’nın ikinci büyük kenti olan Cluj-Napoca bölgesinde muhteşem kaleleri ve bütün bir yıl boyunca düzenlenen tiyatro, müzik ve film festivallerine katılabilirsiniz. Bunun yanında Karpat Dağları’nın zengin kültürel mirası ve doğasını da keşfedebilir yeni bir maceraya çıkabilirsiniz.

2- İzlanda’nın Batı Bölgesi

İzlanda vahşi doğal güzellikleri ile dünyaca ünlü bir yerdir. Özellikle adanın batı kesiminde;buzullar, fiyortlar, lav alanları, muhteşem şelaleler, uçsuz bucaksız yeşil çayırlara rastlamak mümkündür. İzlanda doğa severler için gerçek bir cennet ve mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

3- Küba Viñales Vadisi

Konum olarak Pinar del Rio içerisinde bulunan Viñales vadisi küçük ölçekli tepeleri ve kireç taşından çıkıntıları ile ünlüdür. Renkli renkli küçük evleri, portakal ağaçları, tütün bitkileri ile eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

4- İtalya Friuli

Turuncu şarapları ile ünlü olan Friuli Bölgesi adeta güzel yemekler cennetidir. Friulian polenta, yeşil kuşkonmaz gibi yemeklerin yanı sıra, San Daniele jambonu ve nefis Sauris bulabilirsiniz.

5- Yeni Zelanda Waiheke Adası

Waiheke Adası için çok fazla şey yazmak adaya hakaret olacaktır. Gidip görülmeli ve yaşanması gereken bir ada Waiheke. Auckland’a feribotla sadece 35 dakika uzaklıkta olan ada beyaz kumsalları ve üzüm bağlarının olduğu muhteşem bir adadır.

6- Fransa Auvergne

Fransa’nın en ilginç bölgelerinden birisi olan Auvergne bölgesi turistler tarafından çok ihmal edilmiş ve fazla bilinmeyen, bakir bir bölge konumundadır. Auvergne kırsal bir bölge olmasıyla beraber, sıcak ortamı, misafirperver Fransızları ve sakin manzarasıyla gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Ayrıca Auvergne bölgesinde bir çok kale otel bulunmaktadır.

7- Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri

Sörf, doğa, gastronomi ve kültür turizmi düşünenler için bunların hepsini bir arada yaşayacakları bir yer. Volkanik dağları ve doğasıyla sanki bu dünyadan olmayan bir renk uyumunu barındıran Hawaii’de plajlar çok güzel ve bembeyaz renktedir.

8- Bavyera, Almanya

Bavyera Almanya’nın en güzel bölgelerinden birisidir. Tepeler üzerine kurulu kaleleri, doğası ve küçük yerleşim birimleriyle hem doğal hem de romantik bir bölge olarak bilinmektedir.

9- Costa Verde, Brezilya

Costa Verde, Rio de Janeiro eteklerinde bulunmakla beraber Brezilya’nın en güzel plajlarına sahiptir. Eğer ki 2016 yılında Brezilya’yı ziyaret ederseniz 2000den fazla plaja sahip, 200 km sahil uzunluğu olan Costa Verde’yi ziyaret etmeden geri dönmeyin.

10- Saint Helena, Birleşik Krallık (İngiltere)

Bu adada sanki zaman duruyor gibi hissedebilirsiniz, bütün yollar ormanlarla kaplı ve yollar kötü olduğu için oraya ulaşım çok zor olmasına rağmen bu kalabalık dünyada ziyaret etmeden geçmemeniz gereken bir yer.

Peki sizin 2021 planınız nedir ? Farklı planlarınız varsa neden bizimle paylaşmıyorsunuz ?

Tags: , , , , , , , , , , ,

0 Comments

Leave a Comment