Geçtiğimiz hafta sonu, Cuma akşamı aniden açıklanan sokağa çıkma yasağı, halkın yetersiz bilgilendirilmesi ve insanların ihtiyaçlarını temin edemeyecek bir saatte açıklanması ile 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta paniğe neden oldu.  Bir çok vatandaş kıtlık psikoloji ve panikle market ve fırınlara adeta akın etti, korona virüs ile verilen mücadelede belki de ülkemiz çok büyük yara aldı.

Tamamen yerel üreticilerden tedarik edilen ürünlerle hazırlanan ve yerel şeflerin ziyafet deneyimi sunduğu ‘Table on The Earth” isimli oluşum, hafta sonu gelen sokağa çıkma yasağının ardından paniği biraz olsun hafifletecek bir girişimde bulundu.

“Boşalan raflar, tükenen stoklar derken bu aralar aradığımız her malzemeyi bulamıyoruz. Bulsak da gidip satın almak ya da sipariş edip eve gelmesini beklemek pratik olmuyor. O halde kaynaklardan tasarruf edelim, evinde ne varsa onlara uygun senin için tarifler yazalım. Kullanmak istediğin malzemeleri bizimle paylaş, tarif bizden denemesi senden.” diyen Table on The Earth, yemek tariflerini Instagram sayfaları üzerinden veriyor. Siz de evinizdeki malzemeleri Table on The Earth ile değerlendirebilirsiniz.

Table on The Earth Hakkında

Table on the Earth temelleri 2017 de atılmaya başlanan ve 2018 Eylül itibari ile önce İstanbul’da 2019 Temmuz itibari ile de Ankara’da faaliyete başlayan bir kısa özetle bir Test Kitchen’dır. Tam olarak bir tanım veyahut bir kalıp içine sokulmaktansa bir deneyim olarak görülmesi gereken bir yerdir. Minimum 6 maksimum 16 kişilik özel gruplar için işleyen bir mutfağı bulunmaktadır. Bunun dışında haftada bir gün grup oluşturamayan insanlar için hazırlanan açık masa konseptiyle hizmet vermektedir. Grup olarak gelinmek istendiğinde belirli bir menü seçeneği olmasına karşın grubun özel istekleri üzerinden de yemekler hazırlanabilmektedir.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

0 Comments

Leave a Comment