Corona virüsü salgınının tüm dünyayı tehdit etmeye başlamasının ardından, pek çok marka, salgın konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli reklam kampanyalarını hayata geçirdi. Ancak bunlar, insanları bilinçlendirmek için yeterli gelmemiş olacak ki, Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki tüm kreatif profesyonellere çağrıda bulunarak salgın konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yapılmasını istedi.

Bu konuda kreatif bir çalışma ortaya koyan ajanslardan biri de The Other Guys idi. Ajans, mesajını iletmek için çeşitli ülke bayraklarını kullanmayı tercih etti. The Other Guys, söz konusu çalışmasında, sosyal mesafenin önemine dikkat çekmek için ülke bayraklarındaki ögeleri birbirlerinden uzaklaştırdı.

Bunun yanı sıra “Yayıl. Hayatları kurtar.” sloganının ön plana çıkartıldığı görsellerde, “Herkesten 2 metre uzak durun, hatta daha da iyisi lütfen evde kalın.” şeklinde bir mesaja da yer verildi. Bu arada çalışmada yer verilen ülke bayrakları arasında ABD, Çin, İspanya, İtalya ve Kanada yer alıyor.

The Other Guys’ın hazırladığı görsellerin hepsini aşağıda bulabilirsiniz.

Tags: , , , ,

0 Comments

Leave a Comment