Skip links

ÖZGEÇMİŞ

Hüseyin Ceylan ULUÇAY

1986 Yılında Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde doğdu. İlköğrenimini, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar ilinde tamamladı. 2004 yılında burslu olarak kazandığı İzmir Yaşar Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İngilizce İşletme bölümünden 2008 yılında mezun oldu.

İş hayatına Mali Müşavir olarak başlayan Uluçay, Gıda üretim ve sanayi alanında faaliyet gösteren aile şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

Siyasi hayatına 2004 yılında Gençlik Kolları Üyesi ve Sandık Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı. 2014 yılında AK Parti Afyonkarahisar İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Mali İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve İlçe Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

AK Parti Afyonkarahisar 6.Olağan İl Kongresinde tekrar İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2018-2019 yılları arasında İl Teşkilat Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonra İl Başkan Yardımcılığı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2020 yılında AK Parti Afyonkarahisar 7. Olağan İl Kongresinde İl Başkanı seçilerek Türkiye’nin en genç 3 il başkanı arasında yer aldı.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından; AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi. AK Parti’nin en genç 2. il belediye başkan adayıdır.

İyi derecede İngilizce bilen Uluçay, evli ve 3 çocuk babasıdır.