Skip links

ULUÇAY’DAN YAŞLI AYLIĞI ALAN VATANDAŞLARA VE EMEKLİLERE 1000 TL DESTEK ÖDEMESİ

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay 31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarına devam ediyor. Uluçay yaşlı aylığı alanlarla en düşük emekli maaşı alan emekli vatandaşlara 1000 TL destek ödemesi vereceğini duyurdu.

Yaşlı aylığı alan vatandaşlar ve emeklilere 1000 TL destek

Bu kapsamda sosyal belediyecilik anlayışıyla her kesime hizmet vereceklerini vurgulayan Uluçay, “Kadınlarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, esnaflarımız, emeklilerimiz ve toplumumuzun her kesimine hitap edecek projelerimizle hemşehrilerimizin istek ve taleplerine karşılık veriyoruz. Bu kapsamda sosyal projelerimiz arasında yer alan emekli ve yaşlılarımıza yönelik, onları bir nebze olsun nefes aldıracak hizmetlerimizi çalışmalarımız kapsamına aldık. Emekli vatandaşlarımıza belediye hizmetlerinden kaynaklı giderlerine destek olmak için aylık 1000 TL destek ödemesi yapacağız. Yine aynı şekilde yaşlı aylığı alan vatandaşlarımıza aylık 1000 TL destek ödemesi yapacağız” dedi.

Emekliler lokali açılacak, sosyal tesislerde %25 indirim

Sözlerine şöyle devam eden Uluçay, “Emeklilerimize, büyüklerimize yakışan ve değer katacak diğer hizmetlerimiz arasında yer alan emekliler lokalimizi inşaa edeceğiz. Başımız tacı büyüklerimiz sosyal faaliyetlerde bulunabilecekleri ve zamanlarını değerlendirebilecekleri bu alanda kültür ve sanatsal etkinliklerde yapma fırsatı bulacaklar. Bunun yanında yine emeklilerimize özel olarak belediyemiz bünyesinde bulunan sosyal tesislerde emeklilerimize %25 indirim uygulayacağız. Şimdiden projelerimiz kıymetli büyüklerimize hayırlı ve uğurlu olsun.”