Skip links

ULUÇAY, ENGELSİZ PARKI VE GÜNDÜZLÜ YAŞAM MERKEZİ PROJESİNİN YATIRIM PROGRAMINA ALINDIĞININ MÜJDESİNİ VERDİ

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ‘Engelleri Aşıyoruz’ programı kapsamında engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Burada engelli vatandaşlara yönelik projelerinden bahseden Uluçay, Engelsiz Parkı ve Gündüzlü Yaşam Merkezi projesinin yatırım programına alındığının müjdesini verdi.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ‘Engelleri Aşıyoruz’ programı kapsamında engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Programda Uluçay’a Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, il yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensupları eşlik ettiler.

“Gönül birliği yaparak engelleri birlikte aşacağız”

Burada konuşan Uluçay, “Kıymetli hemşehrilerim sizlerin bizleri her zaman olduğu gibi yine destekleyeceğinizden hiç şüphemiz yok. Sayın Cumhurbaşkanımızı AK Parti’mizin kurulduğu topraklarda en yüksek oy oranıyla her zaman temsil ettiğiniz gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de aynı şekilde temsil edeceğinizi biliyorum. Bizler bugüne kadar elimizden geldiğince sizlerin yanında olduk sıkıntılarınızı gidermek taleplerinizi yerine getirmek için çalıştık. Yeni dönemde de elimizden gelenin fazlasını yapacak engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Kardeşlerim yapılanları eleştirmek bazılarına her zaman kolay geliyor. Bende diyorum ki eğer sizde gerçekten Afyonkarahisar milliyetçiliği ve sevdası varsa eleştirilerinizi terör örgütlerine yapın. Eleştirilerinizi vatanımıza göz dikenlere yapın, Gazze’de Müslüman kardeşlerimize zulmedenlere yapın. Bu millet yapılan hizmetleri hiçbir zaman unutmaz. Bizler hizmetlerimizde kapı kapı dolaşarak, sizlere hizmet etmek noktasında da gönül birliği yaparak engelleri aşacağız inşallah” dedi.

Engelsiz Parkı ve Gündüzlü Yaşam Merkezi projesi yatırım programına alındı

Engelli vatandaşlara yönelik gerçekleştirilecek olan projelerinden bahseden Uluçay, “Geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar’a gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş Hanımefendiye projelerimiz arasında yer alan Engelsiz Parkı ve Gündüzlü Yaşam Merkezi’nden bahsettik. Sizlere müjde vermek istiyorum Türkiye’de ilk defa Afyonkarahisar’da yapılacak olan bu projemizi Sayın Bakanımız yatırım programına aldılar. Yakın tarihte ihaleye çıkacak. Bu projemizle sizler içerisinde yeşil alanları bulunan çok fonksiyonlu engelsiz yaşam merkezinden ücretsiz servis imkanlıyla hizmet alacaksınız. Merkezimiz içerisinde engelsiz üretim atölyesi, engelsiz spor salonları, engelsiz park, kafeterya, sosyal alanlar ve eğitim sınıfları yer alacak. Sizler için gerçekleştireceğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz arasında yer alan ‘Otizm Umut Atölyesi’ ve ‘Engelli Araç Bakım ve Tamir Atölyesi’ projelerimizi hayata geçireceğiz. Bu projelerimizle otizmli kardeşlerimiz sporsal faaliyetlerini gönül rahatlığıyla gerçekleştirecek aynı zamanda da mesleki eğitimler alabilecekler. Engelli kardeşlerimizin kullandığı araçların tamir ve bakımları da belediyemiz bünyesinde ücretsiz olarak yapılacak. Yapacağımız her bir proje siz engelli kardeşlerimize değer. Sizlere hizmet için çalışmaya gayret etmeye devam edeceğiz” dedi.